SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ishink 1248185
*
nr 124 8185
Ishink
Pläter, H22
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:06:04
1
100 kr
23/2 14:59:00
2
200 kr
24/2 12:40:21
3
200 kr
24/2 12:40:37
3
250 kr
25/2 15:48:07
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ishink nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Ishink
nr 124 8185
Ishink
Pläter, H22
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 19:06:04 | 1 | 100 kr |
23/2 14:59:00 | 2 | 200 kr |
24/2 12:40:21 | 3 | 200 kr |
24/2 12:40:37 | 3 | 250 kr |
25/2 15:48:07 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ishink nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41